Hakkımızda

Burgan Finansal Kiralama A.Ş. Mart 1994’te, Ekspres Finansal Kiralama A.Ş. adı altında, 3226 sayılı Türk Finansal Kiralama Kanunu hükümleri çerçevesinde Türkiye’de kurulmuştur. Şirket, bu tarihten itibaren finansal kiralama operasyonlarına başlamıştır.

Tekfen Grubu, 30 Haziran 2001 tarihinde Bank Ekspres A.Ş.’yi Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu’ndan satın almış ve grup içerisindeki tüm bağlı ortaklıklarını Ekspres Finansal Kiralama A.Ş. çatısı altında konsolide etmiştir.

26 Ekim 2001 tarihi itibarıyla Tekfen Yatırım ve Finansman Bankası A.Ş. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (“BDDK”) tarafından 27 Haziran 2001 tarihli 24445 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan “Banka Birleşme ve Devirlerinin Düzenlenmesi” hükümleri çerçevesinde Bank Ekspres A.Ş.’ye devir olmuş ve tüzel kişiliği ortadan kalkmıştır. Bank Ekspres A.Ş.’nin adı Tekfenbank A.Ş. ve Ekspres Finansal Kiralama A.Ş.’nin adı ise Tekfen Finansal Kiralama A.Ş. olarak değiştirilmiştir. Tekfen Yatırım ve Finansman Bankası A.Ş.’ye ait finansal kiralama sözleşmelerine bağlı alacaklar, 25 Ekim 2001 itibarıyla Tekfen Finansal Kiralama A.Ş.’ye devir olmuştur.

Tekfen Finansal Kiralama A.Ş.’nin ana ortağı Tekfenbank A.Ş.’nin %70 hissesi Tekfen Holding A.Ş. tarafından 16 Mart 2007 tarihi itibarıyla EFG Eurobank Ergasias S.A.’ya satılmış ve ana ortak bankanın unvanı Eurobank Tekfen A.Ş. olarak değiştirilmiştir.

Ana ortaktaki unvan değişikliğine paralel olarak Şirket unvanı da Şirket’in 29 Ocak 2008 tarihli Olağanüstü Genel Kurulu’nda alınan kararla EFG Finansal Kiralama A.Ş. olarak değişmiştir. Unvan değişikliği 4 Şubat 2008 tarihli ticaret sicil gazetesinde yayımlanarak tescil edilmiştir.

Eurobank Ergasias S.A.’nın Türkiye operasyonlarının Burgan Bank S.A.K’a satılması konusunda yapılan anlaşma çerçevesinde, Eurobank Tekfen A.Ş.’nin Eurobank EFG Holding (Luxemburg) S.A.’ya ait %70 oranındaki hisse senetleri ile Tekfen Holding A.Ş. elinde bulunan %29,26 oranındaki hisse senetleri Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun 7 Aralık 2012 tarihli iznine istinaden Burgan Bank S.A.K. tarafından satın alınmış ve Eurobank Tekfen A.Ş.’nin %99,26’lık hissesi 21 Aralık 2012 tarihinde Burgan Bank S.A.K.’a devredilmiştir. Bu kapsamda Eurobank Tekfen A.Ş.’nin, EFG Finansal Kiralama A.Ş’nin hisselerinin %100’üne sahip olması sebebi ile dolaylı olarak EFG Finansal Kiralama A.Ş’nin hisseleri de devir olmuştur.

Şirket’in 23 Ocak 2013 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda; EFG Finansal Kiralama A.Ş olan unvanının, Burgan Finansal Kiralama A.Ş. olarak değiştirilmesi kararı alınmış ve 25 Ocak 2013 tarihinde Türkiye Ticaret Sicili’ne tescil ettirilmiştir.

Şirket’in ana operasyonları ağırlıklı olarak gayrimenkul, tekstil, metal işleme, matbaa ile iş ve inşaat makinaları, yenilenebilir enerji ve tekne kiralamasını içermektedir.

Teklif verme işleminiz başarı ile gerçekleşmiştir. İlgilendiğiniz ürünle ilgili olarak sizinle en kısa zamanda iletişime geçilecektir.

İkinci El Deposundaki ürünleri incelemeye devam edin.

img
Uyari
Bir uyari ile karsilasildi.
loader
Lütfen Bekleyiniz...

Duis aliquet egestas purus in blandit. Curabitur vulputate, ligula lacinia scelerisque tempor, lacus lacus ornare ante, ac egestas est urna sit amet arcu. Class aptent taciti sociosqu ad litora ade torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos.

Sed molestie augue sit amet leo consequat posuere. Vestibul ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere ile cubilia Curae; Proin vel ante a orci tempus eleifend ut.